20 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XX niedzielę zwykłą oraz wspomnienie św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
W środę wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła, wielkiego czciciela Matki Bożej i człowieka, który wywarł olbrzymi wpływ na życie Kościoła we współczesnej sobie Europie. W tym dniu zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
We czwartek wspomnienie św. Piusa X, papieża. Wydawał liczne encykliki i dekrety reformujące życie Kościoła (m.in. wczesna Komunia św. dzieci). Z całą energią zwalczał współczesne błędy (modernizm). W 1909 r. Pius X ustanowił święto Królowej Korony Polskiej dla diecezji lwowskiej i przemyskiej.
W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. Papież Pius XII wprowadził to wspomnienie w całym Kościele encykliką Ad caeli Reginam 11 października 1954 r.

Zbliża się nasza uroczystość odpustowa. To najważniejszy dzień dla każdej wspólnoty parafialnej. Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców rektoratu wraz z całymi rodzinami, pacjentów naszego szpitala, personel i wszystkie osoby, które czują się duchowo związane z tym kościołem i z tym miejscem na sumę odpustową 26 sierpnia (we wtorek) o godzinie 18.00.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala