Świętych Apostołów Piotra i Pawła

«Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 

Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą i jednocześnie uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Księdzu Piotrowi, panu Pawłowi – kościelnemu, panu Pawłowi – naszemu lektorowi i wszystkim, którym patronują święci Apostołowie, składamy najserdeczniejsze życzenia. Bądźcie filarami wiary – jak Piotr i Paweł - dla kościoła lokalnego, dla kościołów domowych, dla swojego otoczenia.  

W poniedziałek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek święto św. Tomasza, Apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie do spowiedzi św. i komunii wynagradzającej. W piątek przypada też rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o 900 zmianka tajemnic różańcowych.

W sierpniu wyruszy z Wawelu Krakowska pielgrzymka piesza do Częstochowy. Dla osób chętnych bliższe informacje i zapisy w naszej kancelarii.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego kościoła, wszystkim, którzy się z nami tutaj modlą, składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Wam dobry Bóg we wszystkim błogosławi.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala