Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Czy pamiętam, że ile razy świadomie i pobożnie wykonuję znak krzyża, wielbię Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach? Ta niedziela kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej.  

We wtorek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.   

We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Z procesją do czterech ołtarzy wyruszymy po mszy św. o godz. 1600. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy i pomoc w organizacji procesji. Prosimy również o liczny udział w tej uroczystości. Zaprośmy naszych najbliższych, przypomnijmy o procesji w rodzinach. Personel naszego szpitala bardzo serdecznie proszę, aby umożliwił Pacjentom oddziałów obecność na uroczystości. Dzieci z naszego Rektoratu zapraszamy do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Zwróćmy uwagę, że udział w tej procesji jest naszym duchowym obowiązkiem i publicznym wyznaniem wiary,  za który możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego. Pamiętajmy, Mszy św. o godz. 900 w tym dniu nie będzie.

W sobotę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala