Uroczystość Najświętszej Trójcy
Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi św. i komunii św. wielkanocnej. Dziś też przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny upamiętniające spotkanie dwóch matek: Maryi i Elżbiety oraz pod ich sercami Mesjasza z ostatnim z proroków – Janem Chrzcicielem. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. O 1530 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.
W poniedziałek wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie naszych nabożeństw czerwcowych.
We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z nabożeństwem czerwcowym.
We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. odprawimy o 1000 z procesją do czterech ołtarzy oraz o 1600 dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w procesji. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy o 1530. Pamiętajmy, w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 900. Litanię do NSPJ odśpiewamy też w czasie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej uroczystości. Personel naszych oddziałów serdecznie proszę o umożliwienie Pacjentom uczestnictwa w tej uroczystości. Proszę o zrobienie pierwszego ołtarza na pomniku przy kaplicy a Personelowi oraz Pacjentom WOTUW-u (oddziałów alkoholowych) już dziś dziękujemy za pomoc i opiekę nad tym ołtarzem. Drugi ołtarz zrobimy na ścianie przy wejściu do rentgena, trzeci przy pomniku obok kaplicy, a czwarty na schodach wejściowych do kaplicy. O pomoc przy organizacji tych ołtarzy proszę nasze Róże różańcowe i mieszkańców starego oraz nowego Osiedla. Dekoracje (plansze ołtarzy) będą przygotowane w środę, po Mszy św. wieczornej. Będą też przygotowane lichtarze, świece i stoliki. Naszą panią Urszulę Kryszałowicz bardzo proszę o koordynowanie tych spraw, a panie Basię i Martę o wykonanie czterech bukietów, po jednym do każdego ołtarza. Panią Lusię i chętne osoby serdecznie proszę o symboliczną dekorację drogi wokół kaplicy. A jeśliby ktoś był chętny do pozamiatania trasy procesji, to zapraszamy we środę po Mszy św., czyli ok. 1700.
Pamiętajmy, za pobożny udział w procesji eucharystycznej zyskujemy łaskę odpustu zupełnego.
W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ.
W sobotę wspomnienie św. Norberta, biskupa, pierwsza sobota miesiąca i okazja do uczczenia Niepokalanego Serca NMP.
Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele przed Mszą św. popołudniową, czyli o 1530.
W tym tygodniu imieniny obchodzą: Kamil i Petronela, Hortensja i Jakub, Marianna i Erazm, Tamara i Leszek, Aniela i Eugeniusz, Bonifacy i Dobromir, Aleksander i Filip. Pan Jezus, który obiecał, że pozostanie z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata (w słowie Ewangelii i ciele Eucharystii) niech obdarza Was darem swojej miłości, zdrowiem i pokojem serca.
Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać!
Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala

