XXIV Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXIV niedzielę zwykłą. Dziś też obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Współczesne media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Chciejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw środków masowego przekazu.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
W poniedziałek, 17 września obchodzony jest jako Dzień Golgoty Wschodu. 17 września 1939 roku o godz. 3 nad ranem wojska sowieckie przekroczyły granicę Polski pod pretekstem obrony ludności ukraińskiej i białoruskiej przed Niemcami wobec jak stwierdzono "rozpadu państwa polskiego".

We wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. 

W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników.
Z początkiem XVII wieku świeccy chrześcijanie zanieśli wiarę w Chrystusa do Korei. W roku 1836 przybyli tam misjonarze z Francji. Wybuchły wtedy krwawe prześladowania, w których 103 męczenników oddało życie za wiarę. Pośród nich był pierwszy kapłan koreański, Andrzej Kim Taegon, i wybitny apostoł świecki, Paweł Chong Hasang. 

W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Właśnie on ukazuje nam dzieje Jezusa Chrystusa w wielkiej perspektywie wypełnienia się starotestamentowych zapowiedzi i proroctw w osobie Bożego Syna. Być może właśnie dlatego – z uwagi na szacunek dla Starego Testamentu – jego Ewangelię umieszczono na początku Nowego Testamentu.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala