23 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 23. Niedzielę Zwykłą i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o 1000 zmianka tajemnic różańcowych. Składka do skarbony przy stoliku przeznaczona jest na częściowe pokrycie kosztów związanych z nową chrzcielnicą.
W poniedziałek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
We wtorek po mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze nabożeństwo wypominkowe, a o 1800 na mszę św. z krótką konferencją dla oddziałów alkoholowych.
W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższych tygodniach w sposób szczególny modlimy się o szczęśliwe prace remontowe na terenie szpitala i kaplicy oraz dziękujemy za wszystkich, którzy instytucjonalnie troszczą się o cały kompleks kobierzyński oraz za ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni. Modlić się też będziemy za naszych drogich pacjentów i cały personel Szpitala oraz za uczestników tegorocznej uroczystości odpustowej.
W piątek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
Pojawiła się już kamienna część naszej nowej chrzcielnicy. Prace przy obróbce kamienia (piaskowca) kosztowały 4700 zł. Będzie jeszcze złocona misa na wodę chrzcielną oraz nakrywająca ją kopuła, a z tyłu ozdobna dębowa ściana powtarzająca główny motyw żłobkowania, maskująca mechanizm podnoszenia nakrywy. Dziękuję pewnej osobie, która jest fundatorem i sponsorem tej inwestycji oraz panu Antoniemu Fusowi, który zaprojektował chrzcielnicę oraz wykonał rysunki techniczne i całą dokumentację. Pozostałe elementy kosztować będą ok. 9000 zł. Ks. kard. Franciszek Macharski dekretem z 1997 r. zlecił wykonanie chrzcielnicy do kościoła rektoralnego w Kobierzynie. Może w tym jubileuszowym Roku 2025 uda nam się to zrealizować z Bożą pomocą i Waszą życzliwością i ofiarnością.
Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy jeszcze raz z serca składamy podziękowania.
Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala











