Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dzisiaj 8. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 8 Niedzielę Zwykłą oraz jednocześnie Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi św. i komunii św. wielkanocnej. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

W poniedziałek wspomnienie św. Pawła VI, papieża.  

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca maja z codziennym nabożeństwem do Matki Bożej. W tym dniu przypada też wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.

W środę, we wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Mszę św. z procesją do czterech ołtarzy odprawimy o godz. 1000. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Personel naszych oddziałów serdecznie proszę o umożliwienie Pacjentom uczestnictwa w tej uroczystości. Proszę o zrobienie pierwszego ołtarza na pomniku przy kaplicy a Personel oraz Pacjentów WOTUW-u (oddziałów alkoholowych) proszę o pomoc. Drugi ołtarz zrobimy „w Ogrojcu” czyli przy Krzyżu na ścianie kaplicy, trzeci przy bocznej ścianie kaplicy naprzeciw schodków, tam gdzie palimy ognisko wielkanocne, a czwarty na schodach wejściowych do kaplicy. O pomoc przy organizacji tych ołtarzy proszę nasze Róże różańcowe i mieszkańców starego oraz nowego Osiedla. Dekoracje (plansze ołtarzy) będą przygotowane w środę, po Mszy św. wieczornej. Będą też przygotowane lichtarze, świece i stoliki. Naszą panią Urszulę Kryszałowicz bardzo proszę o koordynowanie tych spraw, nasze panie Basię i Martę o wykonanie bukietów do wszystkich ołtarzy. Panią Lusię serdecznie proszę o dekorację drogi wokół kaplicy. A jeśliby ktoś był chętny do posprzątania, pozamiatania trasy procesji, to zapraszamy we środę po Mszy św., czyli ok. 1630.   

W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie naszych nabożeństw czerwcowych, które jak nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w niedziele o 1530 a w tygodniu po mszach św. popołudniowych. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.    

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach majowych ku czci NMP. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele pół godziny przed Mszą św. popołudniową, czyli o 1530.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala