Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję naszym rekolekcjonistom ks. Mirosławowi Żakowi i ks. Krzysztofowi Wąsowi za trud duchowego przygotowania nas do świąt.

Dziękuję naszym Paniom Urszuli i Barbarze, które od lat projektują piękne, proste, symboliczne i jednocześnie głębokie teologicznie dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję pani Barbarze Niedziałka i pani Marcie Budek za piękne kwiaty do kobierzyńskiej kaplicy i co roku inną koncepcję jej ozdobienia. Dziękuję panu organiście Wojtkowi za muzyczną oprawę świątecznej liturgii. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom-ministrantom-seniorom: Pawłowi, Mateuszowi oraz panu Wojciechowi i panu Sebastianowi za obecność przy ołtarzu i podjęcie różnych funkcji liturgicznych. Dziękuję za posługę słowa: pani Ewie, panu Piotrowi, panu Tomkowi, pani Halinie, panu Tadeuszowi, panu Zbigniewowi wraz z żoną Magdą, pani Asi, panu Zbigniewowi. Za śpiew pani Milenie, panu Piotrowi, panu Zbigniewowi, panu Tadeuszowi oraz panu Bartkowi, panu Sebastianowi. Za pomoc w organizacji procesji dziękuję panom Mariuszowi, Zbigniewowi, Krzysztofowi, Andrzejowi i Tomkowi. Jeżeli o kimś zapomniałem, przepraszam, i tym bardziej pragnę wyrazić swą wdzięczność. Dziękuję z serca wszystkim osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia w kobierzyńskiej kaplicy. Księdzu Grzegorzowi należą się specjalne podziękowania za pomoc przy organizacji liturgii całego Triduum Sacrum, ks. prof. Maciejowi i ks. prof. Janowi za wspólną modlitwę i przybliżenie nam Słowa Bożego. Na ręce pani Małgosi Zawiłej dziękuję Spółdzielni Socjalnej Kobierzyn za sprzątanie kaplicy i za troskę o jej otoczenie.

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie z nami się modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom wraz z Rodzinami, Personelowi Szpitala i naszym drogim Gościom. Chcę wyrazić szczególną duchową bliskość z osobami z naszej Wspólnoty rektoralnej i szpitalnej, które przez chorobę, cierpienie lub starość nie mogły być z nami w tych dnach obecne. Jesteśmy z Wami duchowo i wspieramy Was codziennie naszą modlitwą przy ołtarzu.

Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi. Bóg zapłać!

Jutro drugi dzień świąt. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę o 900, 1000 i 1600

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Jest to też pierwszy piątek miesiąca, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uczcimy obraz Jezusa Miłosiernego i zawierzymy się Miłosierdziu Bożemu. W tygodniu zapraszamy na Msze św. o 1530 i we wtorek i sobotę również o1800, a w niedziele o 900, 1000 i 1600.   


Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Doświadczania tej tajemnicy przez wiarę, nadzieję i miłość w naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzymy. Niech rozcięte włócznią żołnierza i bijące Serce Zmartwychwstałego Pana będzie dla każdego z nas źródłem radości paschalnej. Biblijne słowo pesach - pascha oznacza przejście. Niech u boku Jezusa Zmartwychwstałego, przy Jego Sercu, każdy z nas przejdzie od doświadczenia cierpienia, lęku i niepewności ku radości i miłości w pokoju, który jest darem Zmartwychwstałego Pana.

ks. Jan Klimek, ks. Grzegorz Wąchol