5 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 5. niedzielę okresu zwykłego i jednocześnie I niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1000 zmianka tajemnic różańcowych. Ofiary do skarbony z racji I niedzieli miesiąca przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kaplicy. Bóg zapłać!

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

We wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W Kościele krakowskim to też Diecezjalny Dzień Chorego z centralnymi obchodami w sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 1200. Na Mszach św. o 1530 i o 1800 modlić się będziemy za wszystkich chorych i cierpiących oraz udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.   

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

Intencja papieska na miesiąc luty:

Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.

Papież Franciszek napisał w zeszłorocznym Orędziu na Światowy Dzień Chorego: Choroba jest częścią naszego ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeżeli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeżeli nie towarzyszy jej troska i współczucie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej świątyni składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala