3 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 3 Niedzielę zwykłą i jednocześnie ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego, która jest przeżywana w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś też przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Pamiętajmy też w modlitwie o naszych Babciach i Dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Wdzięczni za wszelkie dobro od nich otrzymane prośmy w modlitwie, aby Dobry Bóg żyjącym hojnie błogosławił, a zmarłych przyjął do swojej chwały.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika.

We wtorek o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

W piątek wspomnienie śś. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Po Mszy św. o 1530 zapraszamy też na nabożeństwo ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej, naszej pielęgniarki.

W sobotę wspomnienie NMP.

W tym tygodniu rozpoczną się prace przy rozbudowie naszego instrumentu organowego. Potrwają one kilka tygodni. Ich celem będzie zamontowanie nowego, dodatkowego i  większego miecha (rezerwuaru powietrza) oraz dodanie kilku nowych głosów organowych w celu powiększenia potencjału brzmieniowego całego instrumentu. Koszt tych prac powinien zamknąć się w 50 000 zł. Na ten cel już ponad dwa lata temu otrzymaliśmy od pewnego ofiarodawcy część funduszy. Z uwagi na wspomniane prace w niektóre dni organy nie będą grały. Ale myślę, że z panem Wojciechem naszym organistą jakoś sobie poradzimy.  

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala