12 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 12. Niedzielę Zwykłą. Na wszystkich Mszach św. przypomnimy sobie znaczenie sakramentu bierzmowania w naszym życie religijno-społecznym. A na Mszę św. o godz. 1600 serdecznie zapraszamy też młodzież bierzmowaną, która Mszą św. niedzielną rozpoczyna swoje Triduum - czyli trzydniowe przygotowanie bezpośrednie do sakramentu bierzmowania.

W poniedziałek wspomnienie św. Romualda, opata.    

We wtorek wspomnienie MB Nieustającej Pomocy. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do NSPJ. We wtorek na Mszy św. o godz. 1800 J. E. Ks. Biskup Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży przygotowującej się do tego sakramentu w naszej Wspólnocie.

W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła. W środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny modlimy się o szczęśliwe prace przy remoncie tabernakulum i ołtarza głównego, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów i cały personel Szpitala oraz za uczestników procesji na Boże Ciało w naszej kaplicy.

We czwartek uroczystość świętych apostołów Piotr i Pawła.

W piątek zakończymy nasze nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Główną intencją tych nabożeństw jest modlitwa o pokój na świecie oraz za naszych ofiarodawców na remont kaplicy.

Od 1 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek nabożeństw w naszej kaplicy. W niedziele Msze św. sprawować będziemy o 1000 i 1600, a w tygodniu o 1530. Tylko we wtorki Msze św. będą o 1530 i 1800. Zmiany wiążą się z urlopami księży pracujących w naszym rektoracie.

Wszystkim życzymy dobrych i spokojnych wakacji, wzmocnienie sił fizycznych i psychicznych oraz doświadczenia Bożej miłości i opatrzności. Na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie omijajmy miejsc świętych i nie zapominajmy o naszej modlitwie. Niech ten czas będzie dla nas wszystkich rekreacją – czyli odrodzeniem.

Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy jeszcze raz z serca składamy podziękowania. Na cały tydzień obowiązków i pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala