5 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dzisiaj 5. Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30.

Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy w dni powszednie odprawiamy po Mszy św., którą o godz. 15.30, a w niedziele i święta przed Mszą św. popołudniową, a więc o godz. 15.30.

W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W tym dniu o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej abp Marek Jędraszewski wyświęci diakonów dla naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, by w realizacji swojego powołania zawsze naśladowali Jezusa Chrystusa.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w naszych wypominkach rocznych po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

Za tydzień w niedzielę w naszej świątyni po każdej Mszy św., młodzież z salezjańskiego wolontariatu misyjnego będzie rozprowadzać pamiątki związane z terenami misyjnymi. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele misji. W tym dniu na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się za jednego z dyrektorów naszego szpitala ś.p. Władysława Stryjeńskiego. Będzie tez okazja, aby zapoznać się z jego osobą i wkładem w  rozwój polskiej psychiatrii.

W przyszłą niedzielę odbędzie się także uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Początek o godz. 9.00 na Wzgórzu Wawelskim. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! 

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala