5 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę we Mszy św. połączonej z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w naszych wspólnych intencjach, szczególnie prosząc o dobre przeżycie czasu rekolekcji dla całej naszej Wspólnoty, o dary Ducha Św. dla naszego Księdza Rekolekcjonisty, o zakończenie wojny w Ukrainie i o pokój na świecie.

W piątek o godz. 1900, w sobotę o godz. 900 i 1900 a w niedzielę o godz. 730 zapraszamy wszystkich chętnych na ewangeliczne rekolekcje dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz dla pacjentów oddziałów odwykowych naszego szpitala.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Przed mszami św. będzie można w przedsionku nabyć dla siebie palmę. Kupując ją wspieramy renowację naszego ołtarza głównego i remont schodów wejściowych do naszej świątyni.

Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 1500 i 1700. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 1515. Również za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kazania pasyjne wygłasza dla nas ks. mgr Robert Michałek, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skotnikach. O godz. 1500 w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia prosimy o pokój w Ukrainie i na świecie.

Nasze rekolekcje wielkopostne w Rektoracie przeżywać będziemy jak w poprzednich latach po Niedzieli Palmowej czyli od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy (od 3 do 5 kwietnia). Wprowadzeniem w ten czas rekolekcyjnych rozważań będzie wielkopostny koncert w Niedzielę Palmową o godz. 1700. Msze św. rekolekcyjne z nauką dla wszystkich odprawimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1800. Od godz. 1700 będzie w te dni okazja do spowiedzi św. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Artur Zdebski, wikariusz parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie - Kliny Borkowskie. Ofiary złożone do skarbon w kaplicy w czasie rekolekcji przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Posługę w konfesjonale, jak w poprzednie lata, w czasie rekolekcji pełnić będzie ks. prof. Maciej Ostrowski. W czasie dni rekolekcyjnych księża Jan i Grzegorz poprowadzą, jako kapelani szpitalni, spotkania rekolekcyjne dla naszych Pacjentów w kaplicy na mszach św. o 1530.

Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym czasie łaski jakim są zawsze rekolekcje i dni skupienia. Mamy wybór: w piątek o 1900, sobotę o 1900 i niedzielę o 730 lub w poniedziałek, wtorek i środę o 1530 bądź o 1800.

Jeszcze dwie bardzo ważne prośby: w środę 5 kwietnia, po zakończeniu rekolekcji, czyli ok. 1930 będziemy montować w kaplicy ciemnicę i grób Boży. Prosimy o pomoc. Każde ręce do pracy się przydadzą. A druga prośba: Jeżeli ktoś zechce nam pomóc w przygotowaniu liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty z Rezurekcją to prosimy o kontakt w zakrystii.    

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto naszego Rektoratu składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala