2 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy dzisiaj 2. Wielkiego Postu.

Jak w każdy wtorek po Mszy św. o g. 15:30 odprawimy nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o 15:30 zapraszamy na Mszę św. zbiorową połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 4 czerwca.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 15:00 i o 17:00 szczególnie pacjentów oddziałów uzależnień.

Pamiętajmy: Za publiczne odprawienie tego nabożeństwa Drogi Krzyżowej uzyskać można odpust zupełny.

Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 15:15. W tym roku nabożeństwa te poprzedzamy Godziną Miłosierdzia o 15:00 z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju w Europie i na świecie. Za udział w Gorzkich Żalach też możemy zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kazania pasyjne w tym roku wygłasza dla nas ks. Robert Michałek, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skotnikach.

Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, po przerwie semestralnej i feriach zimowych, zapraszamy na spotkanie w naszej kaplicy w sobotę 11 marca o godzinie 17:00.

Włączmy się wszyscy w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, przez podjęcie postanowień wielkopostnych, praktykowanie postu i jałmużny.

Serdecznie zapraszając do wspólnej modlitwy w naszej Wspólnocie, jednocześnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej kaplicy. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi wszystkim potrzebne łaski, szczególnie zdrowie i pokój serca.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala