7 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 7. w ciągu roku liturgicznego Niedzielę Zwykłą.

Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i nawrócenia.    

Jak w każdy wtorek po Mszy św. o g. 1530 odprawimy nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę na Mszach św. o 1530 i o 1800 posypiemy głowy popiołem i tym symbolicznym gestem rozpoczniemy w naszej Wspólnocie święty czas Wielkiego Postu. Jest on szczególną okazją do naszego osobistego nawrócenia, przyjęcia pokuty i podjęcia zadośćuczynienie za grzechy. Wyjątkowo w Środę Popielcową nie odprawimy nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszej Archidiecezji wraz ze Środą Popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 4 czerwca. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Drogi Krzyżowe odprawiać będziemy w piątki o godz. 1500. Za odprawienie tego nabożeństwa, nie tylko w okresie Wielkiego Postu, uzyskać można odpust zupełny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 1515. W tym roku nabożeństwa Gorzkich Żali poprzedzimy nabożeństwem Godziny Miłosierdzia o 1500 z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju w Europie i świecie. Pamiętajmy za udział w Gorzkich Żalach też możemy zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego.

Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kazania pasyjne w tym roku wygłaszać będzie dla nas ks. Robert Michałek, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skotnikach.

Włączmy się wszyscy w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, przez podjęcie postanowień wielkopostnych, praktykowanie postu i jałmużny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi nam wszystkim potrzebne łaski na ten czas pokuty i naszego nawrócenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala