5 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 5. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Agaty.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

We wtorek zapraszamy po Mszy św. o g. 15.30 na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to także XXXI Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za pacjentów naszego szpitala i wszystkich chorych. Na Mszach św. o g. 15.30 i 18.00 będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych dla osób cierpiących na przewlekle choroby.

Dziękujemy osobom, które w ubiegły czwartek zajęły się rozbieraniem dekoracji bożnonarodzeniowych. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w utrzymanie naszej świątyni nie tylko w sposób materialny, ale również przez wolontaryjne wykonywanie prac i świadczoną w ten sposób pomoc.

Zapraszamy chętne osoby do podejmowania posługi przy ołtarzu – lektury słowa Bożego, recytacji bądź śpiewu psalmów. Zgodnie z postanowieniami Soboru Watykańskiego II również wierni świeccy powinni angażować się w przeżywaną liturgię w sposób czynny – przed każdą Mszą św. można zgłosić swoją chęć do posługi przy ołtarzu. Taki rodzaj służby to nie tylko przywilej dla dzieci i młodzieży, ale możliwość dla każdej i każdego z nas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! 

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala