Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Przeżywamy niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego i jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Ma Mszy św. o 1000 zmianka tajemnic różańcowych i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka do skarbony przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania naszej kaplicy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Jak w każdy wtorek o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Na mszach św. pobłogosławimy kredę i kadzidło, które będzie można wziąć sobie do domu.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ, a w sobotę Niepokalanemu Sercu NMP.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania na Mszach św. o godz. 1600 w najbliższe niedziele. W przyszłą niedzielę 8 stycznie (w niedzielę Chrztu Pańskiego) na wspólne kolędowanie zapraszamy szczególnie rodziny i osoby, które z nami się modlą spoza naszego Rektoratu (naszych drogich Gości, personel Szpitala, naszych kochanych Pacjentów z rodzinami). W przyszłą niedzielę 15 stycznia zapraszamy mieszkańców starego osiedla szpitalnego, a w niedzielę 22 stycznia mieszkańców nowej części (czyli wszystkie bloki). To wspólne niedzielne kolędowanie w kaplicy to alternatywna forma kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej w rodzinach dla tych, którzy nie mogą przyjąć kapłana w domu według harmonogramu kolędowego. Kto nie może być obecny na Mszy św. o 1600 to w każdą z tych trzech niedziel, na wszystkich Mszach św. rozłożone będą obrazki kolędowe na stoliku i wystawiona będzie skarbona na ofiary kolędowe.

Naszą kolędę w wersji tradycyjnej rozpoczniemy w poniedziałek 9 stycznia. 

Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu (Łk 2,19). Wszystkim życzymy w nowym roku, aby ten czas, który jest przed nami był doświadczeniem Bożej Opatrzności – czułej troski Boga o każdego z nas. Abyśmy jak Maryja i wraz z Nią odkrywali Bożą wolę w naszym życiu i wypełniali ją wsparci znakami Bożej miłości. Niech nasz Pan Jezus Chrystus wszystkich obdarzy zdrowiem i swoim pokojem!  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala