Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie pierwszego męczennika św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy naszej Betlejemskiej Szopce.

We wtorek trzeci dzień oktawy Narodzenia Pańskiego i święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Jak w każdy wtorek po mszy św. o godz. 1530 odprawimy nabożeństwo wspominkowe za naszych drogich zmarłych, a w tym dniu również za zmarłych, którzy odeszli od nas w kończącym się roku kalendarzowym.

W środę czwarty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego oraz święto świętych Młodzianków, męczenników. Jak w każdą środę po mszy św. o 1530 odprawimy nowennę do Matki Bożej nieustającej Pomocy.

We czwartek piąty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.       

W piątek święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Mszę św. o 1800 połączymy z modlitwą w intencji naszej Ojczyzny przez przyczynę św. Andrzeja Boboli, patrona Ojczyzny.

W sobotę siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego i wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Mszę św. o 1800 połączymy z krótkim nabożeństwem dziękczynno-błagalnym na zakończenie roku i odśpiewamy uroczyste Te Deum. Za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego.

W niedzielę - 1 stycznia A.D. 2023 roku - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. (56. Światowy Dzień Pokoju). Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: O stworzycielu, Duchu, przyjdź... w celu uproszenia Bożej Opatrzności na cały rok, możemy w tym dniu zyskać łaskę odpustu zupełnego.

Najbliższa niedziela to też pierwsza niedziela miesiąca. Składka do skarbony przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania naszej kaplicy. Już dziś za ofiary serdecznie dziękujemy.

Naszą wizytę kolędową - wizytę duszpasterską w rektoracie rozpoczniemy po Uroczystości Objawienia Pańskiego, od poniedziałku 9 stycznia. Harmonogram wizyty kolędowej podamy w uroczystość Objawienia Pańskiego oraz w najbliższą niedzielę. Zawiesimy też ogłoszenia z kolędą na klatkach schodowych. Serdecznie proszę o przyjęcie kapłana w Waszych domach.    

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej kaplicy. Dziękuję paniom: Urszuli i Basi Kryszałowicz, Paniom Basi Niedziałka i Marcie Budek. Dziękuję siostrze Bogusi i pani Agnieszce. Bardzo dziękuję panom: Patrykowi i Ireneuszowi. To dzięki Wam ta kaplica tak pięknie wygląda.

Pani Marysi Majdra i panom: Mariuszowi Personowi i Mateuszowi Radkowi i Zbigniewowi Majdra dziękuję za regularną posługę lektora Słowa Bożego przy tym ołtarzu.

Bardzo dziękuję naszemu organiście: panu Wojtkowi Graczowi za troskę o piękno świątecznej liturgii oraz za piękne koncerty adwentowe.

Spółdzielni Kobierzyn dziękuję za świąteczne porządki i troskę o tę świątynię.

Dziękuję panom: Zbigniewowi, Mariuszowi, Wojtkowi i Mateuszowi, panu Krzysztofowi za Waszą cenną pomoc i służbę przy ołtarzu.

Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy z nami w tej kaplicy wspólnie się modlą. To tylko dzięki Wam ten kościół nie jest pusty i wciąż jest potrzebny zarówno chorym, jak i zdrowym.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym dziękujemy Bogu za dar Wcielenia Jezusa Chrystusa i celebrujemy tajemnicę Jego wejścia w kruche człowieczeństwo każdego z nas. Życzę, aby przychodzący na świat Jezus - Boża Dziecina - przyniósł nam wszystkim doświadczenie pokoju serca, obdarzał Wszystkich radością i nadzieją oraz był odpowiedzią na każdą samotność, zranienie, ból i lęk. Niech także obdarzy nas wszystkich potrzebnym zdrowiem, siłami i pokojem serca.   

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na te piękne dni.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala