2 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1000 zmianka tajemnic różańcowych i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka do skarbony przeznaczona jest na ogrzewanie naszej kaplicy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i soboty o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy do wspólnej adwentowej modlitwy.

We wtorek po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze nabożeństwo za zmarłych wypominanych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Mikołaj, biskupa.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza św. w tzw. Godzinie Łaski o godz. 1200.

W piątek, jak w każdy II piątek miesiąca, odprawimy o 1530 Mszę św. w intencjach wszystkich ofiarodawców naszej kaplicy.  

W sobotę wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej.

W najbliższą III niedzielę adwentu czyli w niedzielę radości (Gaudete) będzie miał miejsce przy kaplicy kiermasz wypieków świątecznych, a zyski przeznaczone z ich sprzedaży przekazane zostaną na remont głównego ołtarza. Pana organistę Wojtka prosimy, aby koncert adwentowy w tę niedzielę wykonał nie tylko po Mszy św. o 1600 ale wyjątkowo również i po 1000. Przed Mszą św. o 900 (czyli od 845) odśpiewamy w kaplicy Godzinki do NMP. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach adwentowych. 

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać po mszach św. niedzielnych oraz w tygodniu. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z remontem szafy organowej i dodaniem elementów upodabniających ten instrument do całości wyposażenia kaplicy, aby uzyskać spójny styl architektoniczno-artystyczny, czyli secesyjny.

Wszystkim, którzy w tej kaplicy się modlą niech nasza Patronka Matka Boża Częstochowska wyprosi u Syna potrzebne łaski, a szczególny patron tego tygodnia - św. Mikołaj niech pomaga nam zrozumieć słowa św. Pawła, że (...) więcej radości jest w dawaniu, aniżeli w braniu. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!                                                                   

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitalny
Ks. Grzegorz Wąchol, kapelan szpitalny