24 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą. Przedstawiciele rodzin naszych parafii Archidiecezji Krakowskiej pielgrzymują dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach 30. Pielgrzymki Rodzin. Wesprzyjmy ich naszą osobistą modlitwą.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.  

We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Po mszach św. o 1530 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę święto Podwyższenia Krzyża świętego. O godz. 1800 zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

We czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W piątek wspomnienie śś. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Od pierwszego września, również ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy, msze św. w tygodniu odprawiamy codziennie o 1530 i 1800. W niedziele zapraszamy na msze św. o 900, 1000 i 1600.  

Do remontu w pracowni stolarskiej w Pcimiu oddaliśmy drzwi zewnętrzne do naszej kaplicy. Zostaną one poddane koniecznym naprawom stolarskim oraz ślusarskim. Wyposażymy je w nowe okna i system uszczelek poprawiających termoizolacyjność oraz zostaną wyczyszczone i na nowo zabezpieczone lakierniczo. Trzeba było wykonać te prace ze względu na zbliżającą się zimę.   

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Na cały tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki i Królowej.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala