23 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXIII Niedzielę Zwykłą. Papież Franciszek wyniesie dziś na ołtarze Jana Pawła I (Albino Lucianiego), „papieża uśmiechu”, którego pontyfikat trwał 33 dni. Jest to też I niedziela miesiąca połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i ze zmianką tajemnic różańcowych. Ofiary do skarbony z racji I niedzieli miesiąca przeznaczone są na remont głównego ołtarza. Za wszelką pomoc przy pracach remontowych serdeczne Bóg zapłać.  

We wtorek o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o godz. 1800 zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

We czwartek święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę 30. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Od pierwszego września, również ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy, msze św. w tygodniu odprawiamy codziennie o 1530 i 1800. W niedziele zapraszamy na msze św. o 900, 1000 i 1600.  

Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim, którzy obecnością i modlitwą w dniu odpustu uczcili Patronkę tej świątyni Matkę Bożą Częstochowską! Bardzo serdecznie dziękuję Paniom niosącym świece przy Najświętszym Sakramencie, Panom niosącym baldachim, feretrony i krzyż. Bardzo dziękuję Panu Wojciechowi – naszemu organiście i pani Kasi Gierli sopranistce za oprawę muzyczną oraz śpiew. Dziękuję Paniom: Ewie, Marysi, Panom: Zbigniewowi, Mariuszowi, Wojtkowi i Mateuszowi. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które przez kilka dni trudziły się, aby wszystko jak najlepiej przygotować: Bóg zapłać Pani Urszuli, Pani Basi i Pani Marcie. Naszym drogim Różom różańcowym. Bóg zapłać Panu Patrykowi i Pani Agnieszce. Z serca dziękuję paniom, które upiekły ciasto: Basi, Joannie, Kazi i córce Kasi, Lusi i Oli. Ze sprzedaży tych słodkości i miśków (handmade) zebraliśmy 4189 zł. Te ofiary odkładamy na remont ołtarza głównego. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości składam jeszcze raz serdeczne podziękowanie. Do końca roku, na nowennie środowej, będziemy się za Was modlić, prosząc, aby Matka Boża nie zapomniała o nikim, kto Boga uwielbił i uczcił Ją w tym dniu naszego odpustu.       

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Na cały tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki i Królowej.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala