21 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 21. niedzielę w ciągu roku. Dziś przypada też wspomnienie św. Piusa X, papieża.  

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.    

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w naszych wypominkach rocznych.

W środę święto św. Bartłomieja, apostoła. W tym dniu zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe prace przy remoncie głównego ołtarza naszej kaplicy, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów oraz ich rodziny i za cały personel Szpitala oraz o dobre przeżycie naszych uroczystości odpustowych.

W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 1800 odnowimy w naszej Wspólnocie Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

W sobotę wspomnienie św. Moniki.

W niedzielę, 28 sierpnia, przeżywać będziemy naszą coroczną uroczystość odpustową. Sumę odpustową z procesją wokół kaplicy odprawimy o godz. 1000. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy mieszkańców Rektoratu, naszych drogich sympatyków i gości, pacjentów z rodzinami i personel naszego szpitala. Po Mszy św. odpustowej dla wszystkich chętnych odbędzie się spotkanie wspólnotowe wokół kaplicy, lub w razie niepogody w budynku teatru. W imieniu Róż różańcowych, pani Urszuli i organizatorów bardzo serdecznie na nie zapraszamy. Intencje mszalne przyjęte na godzinę 1200 będą odprawione w koncelebrze w czasie sumy odpustowej o godz. 1000. Za tę zmianę przepraszamy.

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach serdecznie życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku i regeneracji sił fizyczny, psychicznych i duchowych. Dobrej pogody i opieki świętych patronów. Dla wszystkich pracujących, szczególnie dla Personelu naszego Szpitala, życzymy bezpiecznej pracy i wielu satysfakcji ze służby chorym.

Na nadchodzący tydzień przyjmijmy wszyscy Boże błogosławieństwo.

 

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala