II Niedziela Zwykła

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Bądźmy serdeczni dla tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych.

Trwa również Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują modlitwę wszystkie Kościoły chrześcijańskie.

Jutro przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze Babcie i Dziadków, tych żyjących i jak i zmarłych.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i wszystkich, którzy pracują w mediach.

W piątek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

W sobotę przeżywać będziemy Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i rodzinach. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, kolędowanie i za bardzo życzliwą atmosferę. We wszystkie środy tego roku na mszy św. wspólnej połączonej z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II modlić się będziemy za wszystkie rodziny naszego rektoratu, które przyjęły nas po kolędzie. Z ofiar zebranych przy tej okazji między innymi 2000 zł przekażę na Dom Księży Chorych w Swoszowicach i Makowie, na Seminarium Duchowne i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz 500 zł na misje. Jeszcze raz za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

Wszystkim naszym drogim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia wielu jeszcze lat w zdrowiu, pomyślności i w poczuciu tego, że są nie tylko potrzebni, ale też i kochani.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc styczeń 2013 r.

OGÓLNA:
Aby w tym Roku Wiary chrześcijanie mogli głębiej poznać
tajemnicę Chrystusa i z radością dawać świadectwo
o darze wiary w Niego. 

MISYJNA:
Aby wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie,
często dyskryminowane, były obdarzane przez
Ducha Świętego mocą wierności i wytrwałości.  

II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny:
Aby nowa ewangelizacja obejmowała zarówno
ewangelizację serca człowieka, jak również kulturę
oraz życie społeczne w Polsce.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala