20 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 20. niedzielę w ciągu roku i jednocześnie wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dziś ma też miejsce XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium w Łagiewnikach.  

W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedziele: o 1000 i 1600. Na Mszach św. pobłogosławimy zioła i kwiaty.    

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

W środę święto św. Jacka, prezbitera i patrona naszej Archidiecezji. W tym dniu zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe prace przy remoncie głównego ołtarza naszej kaplicy, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów oraz ich rodziny i za cały personel Szpitala oraz o dobre przeżycie naszych uroczystości odpustowych.

W sobotę wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła.

Za dwa tygodnie, 28 sierpnia, przeżywać będziemy naszą coroczną uroczystość odpustową. Sumę odpustową z procesją wokół kaplicy odprawimy o godz. 1000. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy mieszkańców Rektoratu, naszych drogich sympatyków i gości, pacjentów z rodzinami i personel naszego szpitala. Na Boże Ciało towarzyszyło nam tyle dzieci sypiących kwiaty, że można to nazwać małym cudem Kobierzyńskim. Może jest szansa, że ten cud się powtórzy? Proszę i modlę się o to. Po Mszy św. odpustowej dla wszystkich chętnych będzie spotkanie wspólnotowe wokół kaplicy, lub w razie niepogody w budynku teatru. W imieniu Róż różańcowych i pani Urszuli serdecznie na nie zapraszamy.

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach serdecznie życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku i regeneracji sił fizyczny, psychicznych i duchowych. Dobrej pogody i opieki świętych patronów. Dla wszystkich pracujących, szczególnie dla Personelu naszego Szpitala, życzymy bezpiecznej pracy i wielu satysfakcji ze służby chorym.

Na nadchodzący tydzień przyjmijmy wszyscy Boże błogosławieństwo.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala