19 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 19. niedzielę w ciągu roku liturgicznego i jednocześnie I niedzielę miesiąca.  

W poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana.    

We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

W środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniu zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe prace przy remoncie głównego ołtarza naszej kaplicy, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów oraz ich rodziny i za cały personel Szpitala.

We czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W sobotę święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W zeszłą niedzielę zakończył się w Kościele Rok św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu Jezuitów. Szczególną pamiątką tego Roku Ignacjańskiego dla naszej Wspólnoty są relikwię świętych Polaków - ojców jezuitów: św. Andrzeja Boboli, patrona Polski oraz bł. Jana Beyzyma, patrona trędowatych z Madagaskaru.  

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach serdecznie życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku i regeneracji sił fizyczny, psychicznych i duchowych. Dobrej pogody i opieki świętych patronów. Dla wszystkich pracujących, szczególnie dla Personelu naszego Szpitala, życzymy bezpiecznej pracy i wielu satysfakcji ze służby chorym.

Na nadchodzący tydzień przyjmijmy wszyscy Boże błogosławieństwo.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala