16 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 16. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

W poniedziałek przypada wspomnienie w Szymona z Lipnicy, prezbitera.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące po Mszy św. o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 18.00 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek przypada święto św. Marii Magdaleny św.

W sobotę przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W przyszłą niedzielę 24 lipca, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów z okazji przypadającego w następny poniedziałek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 10.00 i 16.00. W dni robocze (od poniedziałku do piątku), z powodu trwającego jeszcze w naszej świątyni remontu, msze będą tylko o godz. 18.00, a w soboty o 15.30 oraz o 18.00. Msze święte, które były zamówione w dni robocze na godz. 15.30 będą odprawione wieczorem o godz. 18.00.

W przedsionku naszej kaplicy jest ustawiony duży wazon z wodą. Jeśli ktoś ma w swoim ogródku kwiaty, które chciałby ofiarować celem upiększenia nasze świątyni to można je tam zostawiać. Przedsionek jest codziennie otwarty do godzin wieczornych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala