Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przeżywamy dziś VII Niedzielę Wielkanocną i jednocześnie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu przygotowują nas na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela i Dokonawcy. Przygotowaniem jest przede wszystkim Eucharystia tych dni.

We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe prace przy remoncie naszej świątyni, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów i cały personel Szpitala. W środę rozpoczniemy też nasze nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główną intencją tych nabożeństw będzie modlitwa o pokój na świecie i za naszych ofiarodawców na remont kaplicy.

W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Pamiętajmy we czwartek o modlitwie za kapłanów, o spowiedzi św. i  komunii św. piątkowej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz w sobotę wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Z uwagi na prace remontowe w naszej kaplicy musieliśmy zmienić harmonogram odprawiania Mszy św. w dni robocze. W maju, czerwcu, lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku odprawiamy Msze św. w koncelebrze tylko o godz. 1800. Nie ma Mszy św. o 1530, a wszystkie intencje przyjęte na 1530 odprawiać będziemy tego dnia o godz. 1800. Serdecznie przepraszamy za tę zmianę. W soboty i w niedziele układ Mszy św. pozostaje bez zmian.

Serdecznie dziękuję rodzinom i osobom, które złożyły ofiarę na remont naszej polichromii i wpłaciły ofiarę na konto naszego rektoratu. Bóg zapłać za Waszą troskę o tę świątynię i za Waszą hojność.

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za naszych chorych i za cały personel Szpitala, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto rektoratu jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan Szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan Szpitala