5 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną kończącą Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Z tej okazji gościmy w naszej kaplicy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

W tym tygodniu przypada rocznica śmierci dyrektora Władysława Stryjeńskiego (zmarł 16 maja 1956 r.). Dziś na Mszy św. o godz. 1600 pomodlimy się w jego intencji i będziemy mieli okazję usłyszeć kilka faktów biograficznych związanych z jego życiem, służbą chorym w naszym Szpitalu oraz w innych placówkach medycznych. 

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i zakonu.

Z uwagi na prace remontowe w naszej kaplicy musimy zmienić harmonogram odprawiania Mszy św. w dni robocze. Od jutra w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku odprawiać będziemy Msze św. w koncelebrze tylko o godz. 1800. Nie będzie Mszy św. o 1530, a wszystkie intencje przyjęte na 1530 odprawiać będziemy tego dnia o godz. 1800. Serdecznie przepraszamy za tę zmianę. W soboty i niedziele układ Mszy św. pozostaje bez zmian.

W naszej kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w konfesjonale lub na życzenie penitenta w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych nabożeństwach majowych, które odprawiamy po mszach św. w tygodniu, a w niedzielę o godz. 1530.      

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto rektoratu jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala