4 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną i jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Z tej okazji w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej kaplicy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. 

W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W tym dniu przypada 22 rocznica śmierci ks. Piotra Kałamackiego, proboszcza parafii MB Królowej Polski i długoletniego kapelana naszego Szpitala.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i zakonu.

W piątek wspomnienie NMP z Fatimy oraz rozpoczęcie w wielu parafiach nabożeństw fatimskich.

W sobotę święto św. Macieja, apostoła.

W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci dyrektora Władysława Stryjeńskiego (zmarł 16 maja 1956 r.). Na Mszy św. o godz. 1600 pomodlimy się w jego intencji i będziemy mieli okazję usłyszeć kilka faktów biograficznych związanych z jego życiem, służbą chorym w naszym Szpitalu oraz w innych placówkach medycznych. 

W naszej kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w konfesjonale lub na życzenie penitenta w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych nabożeństwach majowych, które odprawiamy po mszach św. w tygodniu, a w niedzielę o godz. 1530.      

W poniedziałek pojawią się rusztowania w prezbiterium naszej świątyni i rozpocznie się remont polichromii, który przeprowadzi pracownia konserwacji zabytków Aleksandry i Bernarda Kuś z Lusiny pod Krakowem. To ta sama firma, która wykonała renowację ołtarza bocznego. Wygrali oni przetarg. Prace potrwają pewnie do końca roku, ale częściowo powinny zakończyć się przed naszym odpustem 26 sierpnia. Całość prac remontowych przewidzianych na tym etapie (1/3 polichromii) wyceniono na 134 000 zł. Otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie tych prac, z koniecznością pozyskania wkładu własnego w wysokości 43 000 zł. Jest również szansa na kontynuację programu remontowego w kolejne lata, tak, aby objął całość polichromii naszej kaplicy. Mam nadzieję, że dzięki Waszej, Kochani, życzliwości i ofiarności oraz z pomocą Kurii metropolitalnej i Szpitala jakoś sobie z tym poradzimy.    

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto rektoratu jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala