3 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dzisiaj 3. Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30.

W miesiącu maju czcimy Matkę Bożą i modlimy się litanią loretańską przyzywając Jej pomocy. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy w dni powszednie będą po Mszy św., którą odprawiamy o godz. 15.30, a w niedziele i święta przed Mszą św. popołudniową, a więc o godz. 15.30.

We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Msze święte według planu niedzielnego – o godz. 9.00, 10.00 i 16.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniową nabożeństwo majowe w intencji naszej Ojczyzny i pokoju w całym naszym regionie.

W środę przypada święto św. Floriana, męczennika, głównego patrona miasta Krakowa. Zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Stanisława Każmierczyka, prezbitera.

W piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami o godz. 15.30 i 18.00.

Za tydzień w niedzielę przypada światowy dzień modlitw o Powołania do służby w Kościele. W tym dniu odbędzie się także uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Początek o godz. 9.00 na Wzgórzu Wawelskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Zachęcamy do modlitwy o pokój w całej Europie polecając się w maju Matce Bożej, Która patronuje temu miesiącowi.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala