Uroczystość Objawienia Pańskiego

1.   Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijaństwa. Od trzech lat na nowo jest to dzień wolny od pracy, a w tym roku przypada w niedzielę.

2. Dzisiejsza niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca, stąd po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka do skarbony (w pierwszą niedzielę miesiąca) na utrzymanie kaplicy przeznaczona będzie na zakup nowego odkurzacza przemysłowego do naszego kościoła.

3. Po mszy św. porannej zmianka tajemnic różańcowych.

4. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy modlą się w naszej małej Wspólnocie. Dziękuję mieszkańcom naszego rektoratu, pacjentom, lekarzom i personelowi naszego szpitala. W sposób szczególny dziękuję osobom, które przybywają do nas na liturgię z sąsiednich parafii. Wszystkim z serca życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego 2013 roku i czułej opieki Matki Boskiej Częstochowskiej, naszej Patronki.

OGÓLNA: Aby w tym Roku Wiary chrześcijanie mogli głębiej poznać tajemnicę Chrystusa i z radością dawać świadectwo o darze wiary w Niego. 
MISYJNA: Aby wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, często dyskryminowane, były obdarzane przez Ducha Świętego mocą wierności i wytrwałości. 
II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny: Aby nowa ewangelizacja obejmowała zarówno ewangelizację serca człowieka, jak również kulturę oraz życie społeczne w Polsce.

Ks. Jan Klimek, rektor