Święto Chrztu Pańskiego

Przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiaj w Kościele kończy się cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia (czyli Zwiastowania, Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego). Wydarzenia te wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego (KKK 1171). Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku i potrwa on do wtorku przed środą popielcową. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: Tyś jest mój Syn umiłowanym, w tobie mam upodobanie.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

We wtorek o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania na Mszach św. o godz. 1600 w niedziele. W dzisiejszą niedzielę kolędujemy szczególnie z rodzinami i osobami, które z nami się modlą spoza naszego Rektoratu (nasi drodzy Goście, personel naszego Szpitala, jego Pacjenci z rodzinami). W przyszłą niedzielę 16 stycznia zapraszamy mieszkańców starego osiedla szpitalnego, a 23 stycznia mieszkańców nowej części (czyli wszystkie bloki).  To jest nasza tegoroczna forma kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej w rodzinach. Jeżeli ktoś nie może być zgodnie z podanym harmonogramem kolędowym, zapraszamy w dowolną niedzielę. Kto nie może być obecny na Mszy św. o 1600 to w każdą z tych trzech niedziel, na wszystkich Mszach św. rozłożone są obrazki kolędowe na stoliku i wystawiona jest skarbona na ofiary kolędowe.  

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala