Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Przeżywamy Oktawę Narodzenia Pańskiego i uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to też ostatnią niedzielę roku kalendarzowego. Ten kończący się już rok skłania wszystkich do refleksji. Co powinienem zmienić w moim życiu? Jakie mam plany na przyszłość? Co jest dla mnie ważne? Co zmarnowałem w minionym czasie? Co powinienem lepiej wykorzystać?

Jutro wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Na mszy św. o 1530 dziękować będziemy za mijający rok i prosić o błogosławieństwo Boże w nadchodzącym. Odśpiewamy uroczyste Te Deum połączone w tym dniu z odpustem zupełnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek – w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest w tym dniu na potrzeby naszej katedry.   

2. Dziękujemy za złożone ofiary z Pasterki na Fundusz S.O.S. - 485 zł. i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie z drugiego dnia świąt – 321 zł. Szczegółowe rozliczenie naszych przychodów i rozchodów podam w pierwszą niedzielę stycznia. Już dziś wszystkim dziękuję za życzliwość i ofiarność.

3. Pragnę również serdecznie podziękować wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni i którzy się z nami w tych dniach wspólnie się modlili.      

Ks. Jan Klimek, rektor