3 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dzisiaj 3. Niedzielę Adwentu – niedzielę Gaudete, czyli radości. Dzisiejszy dzień przypomina nam, że Uroczystość Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Dzisiaj przypada także przypada także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, patronki obu Ameryk.

Roraty w naszej świątyni odprawiamy w każdy poniedziałek, środę i sobotę o g. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy św. o g. 15.30 nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

W środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać 3. niedzielę adwentu – Gaudete, różowy kolor szat przypomni nam o zbliżających się świętach Bożego narodzenia. W tym dniu przypada także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, patronki obu Ameryk.

W naszej zakrystii można nabywać świece i opłatki na stół wigilijny, z których dochód zostanie przeznaczony na caritas Archidiecezji Krakowskiej. Za małe świece płaciliśmy 7 zł, za duże 13 zł, jeśli ofiary przekroczą te kwoty przeznaczymy je na wsparcie caritasu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

 

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala