2 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dzisiaj 2. Niedzielę Adwentu, jest to także dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie – pamiętajmy o tej intencji.

Roraty w naszej świątyni odprawiamy w każdy poniedziałek, środę i sobotę o g. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

We wtorek przypada święto św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. o g. 15.30 nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

W środę uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza święta w naszej kaplicy będzie o g. 12.00 – w godzinie łaski. Zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Juana Diego, patrona rdzennej ludności Ameryki Łacińskiej.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać 3. niedzielę adwentu – Gaudete, różowy kolor szat przypomni nam o zbliżających się świętach Bożego narodzenia. W tym dniu przypada także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, patronki obu Ameryk.

W naszej zakrystii można nabywać świece wigilijne, z których dochód zostanie przeznaczony na caritas Archidiecezji Krakowskiej. Za małą świece płaciliśmy 7 zł, za dużą 13 zł, jeśli ofiary przekroczą te kwoty przeznaczymy je na wsparcie caritasu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala