33 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą. W tę drugą niedzielę listopada już po raz trzynasty obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś też przypada V Światowy Dzień Ubogich święto ustanowione przez papieża Franciszka. Jego celem jest zwrócenie uwagi na sytuację ludzi najbiedniejszych, zmarginalizowanych, stygmatyzowanych, bezdomnych i emigrantów.

W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo wypominkowe po Mszy św. o 1530 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z modlitwą za naszych drogich zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Jak w każdą środę zapraszamy na Mszę św. zbiorową (wspólną) o 1530, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy, patronki młodzieży żeńskiej.

W ten III piątek miesiąca po Mszy św. o 1530 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to szczególna okazja, aby każdy z nas osobiście przyjął Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla swojego życia.

W przyszłą niedzielę o 1700 nasz pan organista Wojciech z zespołem (śpiewaczka i skrzypce) wykonają koncert muzyki klasycznej. Przedstawią nam utwory J. S. Bacha, Hendla i Mozarta. Będzie to koncert na cześć Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz św. Cecylii, patronki mużyki kościelnej. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału.  

Pamiętajmy o ufnej i stałej modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, prosząc o dar pokoju w Europie i na świecie. 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i troskliwej opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Wśród patronów tego tygodnia niech szczególnie czuwa nad nami św. Rafał Kalinowski, powstaniec, patriota i zakonnik. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala

Ks. dr Grzegorz Wąchol kapelan szpitala