32 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 32. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w naszych wypominkach dzisiaj o godz. 15.30.

W poniedziałek nabożeństwo za zmarłych będzie po Mszy św. o godz. 15.30.

We wtorek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Również w tym dniu nabożeństwo za zmarłych po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to także Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej ojczyzny. .

W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Należy nawiedzić kościół, kaplicę publiczną, albo cmentarz i odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencji zmarłych lub w dniach.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy okazji wypominków za zmarłych. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wskazać nazwiska zmarłych do wypominków można to uczynić w zakrystii po Mszy świętej. Za zmarłych wypominanych modlimy się w każdy wtorek podczas nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 15.30.

Strażacy, którzy przed dwoma tygodniami zbierali ofiary na pomoc choremu dziecku bardzo serdecznie dziękują za okazane wsparcie i życzliwość. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. 6 grudnia o godz. 18.00

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont. 

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala