30 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 30. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada też wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa.

Dzisiaj przed naszą kaplicą strażacy zbierają ofiary na leczenie dziecka jednego ze strażaków, które wymaga operacji i późniejszej rehabilitacji. Koszt tych zabiegów szacuje się na ok. 30 tys. zł. Bóg zapłać za każdy gest serca!

W poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, według tradycji lekarza, który jest patronem służby zdrowia.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy.

W październiku tradycyjnie modlimy się różańcem. W naszej kaplicy, w dni powszednie odprawiamy nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. O godz. 15.30, a w niedziele przed Mszą popołudniową z godz. 16.00, czyli o godz. 15.30. W niedziele nabożeństwa mają uroczysty charakter i są odprawiane przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy na modlitwę.

Przy wyjściu oraz w zakrystii dostępne są kartki na, których możemy wypisywać wypominki. Tradycyjnie odczytujemy imiona naszych zmarłych w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 15.30 i modlimy się o dar życia wiecznego. Pamięć o zmarłych jest wyrazem naszej wiary w życie wieczne. Kartki z ich imionami można składać w zakrystii po każdej Mszy świętej.

Za tydzień, w następny poniedziałek 1 listopada, będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku zapraszamy na msze święte w naszej kaplicy na godz. 9.00, 10.00 i 12.00. Msza święta i nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu Czerwone Maki będzie organizować parafia Matki Bożej Królowej Polski. W naszej świątyni w  tym dniu nie będzie Mszy świętej popołudniowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala