28 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 28. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada też wspomnienie św. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy oraz XXI Dzień Papieski.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Beyzyma, patrona chorych – szczególnie trędowatych. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy – wizjonerki, która przekazała nam objawienia dotyczące kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym nabożeństwa Pierwszych Piątków Miesiąca.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św. o godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Do Kalwarii Zebrzydowskiej przybędzie pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji osób uzależnionych.

W październiku tradycyjnie modlimy się różańcem. W naszej kaplicy, w dni powszednie odprawiamy nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. O godz. 15.30, a w niedziele przed Mszą popołudniową z godz. 16.00, czyli o godz. 15.30. W niedziele nabożeństwa mają uroczysty charakter i są odprawiane przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy na modlitwę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala