27 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 27. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – adorację będziemy przeżywać podczas nabożeństwa różańcowego o g. 15.30. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie naszej kaplicy.

W październiku tradycyjnie w Kościele odprawiamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele będziemy odmawiać różaniec przed Mszą świętą popołudniową o g. 15.30, a w tygodniu po Mszy świętej z godz. 15.30. W niedzielę nabożeństwa będą przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, a w tygodniu – ze względu na małą ilość wiernych bez wystawienia.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

We wtorek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala