26 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 26. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada też wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana – patronów aptekarzy.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

We wtorek przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika – patrona Katedry Wawelskiej. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła.

W piątek – pierwszy miesiąca – po Mszy św. o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

Mamy już nowy kalendarz intencji mszalnych na przyszły rok. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych i zaplanowania ważnych rocznic, tak aby można było spokojnie –  z większym wyprzedzeniem zamówić Mszę św., jeśli to planujemy. Tradycyjnie najczęściej modlimy się o życie wieczne dla zmarłych – to piękna i pobożna tradycja, nie zapomnijmy również o pamięci modlitewnej za żywych, abyśmy ważne wydarzenia z naszego życia przezywali wraz z Bogiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala