25 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 25. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada też wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika, a w Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

We wtorek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Ojca Pio z Pietralciny, prezbitera.

W piątek – ostatni miesiąca – po Mszy św. o godz. 15.30 nabożeństwo do bł Hanny Chrzanowskiej.

Mamy już nowy kalendarz intencji mszalnych na przyszły rok. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych i zaplanowania ważnych rocznic, tak aby można było spokojnie – z większym wyprzedzeniem zamówić Mszę św., jeśli to planujemy. Tradycyjnie najczęściej modlimy się o życie wieczne dla zmarłych – to piękna i pobożna tradycja, nie zapomnijmy również o pamięci modlitewnej za żywych, abyśmy ważne wydarzenia z naszego życia przezywali wraz z Bogiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala