24 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 24. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada też wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Dzisiaj o godz. 12.00 w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbywa się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące po Mszy św. o godz. 15.30.

W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu przypada rocznica święceń biskupich bpa Jana Zająca – polecamy go naszej modlitwie. Zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

W piątek – trzeci miesiąca – po Mszy św. o godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Za tydzień w niedzielę przypada święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Polecamy modlitwie naszą ojczyznę oraz ludzi młodych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala