21 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXI Niedzielę Zwykłą oraz wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. W wielu parafiach jest to też dzień dziękczynienia za owoce ziemi – tzw. dożynki.

W poniedziałek wspomnienie św. Róży z Limy.

We wtorek święto św. Bartłomieja, apostoła. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną (zbiorową) połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1530.   

W piątek wspomnienie św. Moniki. Z uwagi na ostatni piątek miesiąca zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo do bł. Hanny Chrzanowskiej, naszej pielęgniarki.

We czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Patronki naszej świątyni. Dla nas jest to więc uroczystość odpustowa. W tym roku wyjątkowo tę uroczystość będziemy przeżywać niejako dwukrotnie: we czwartek i w niedzielę. We czwartek na Mszach św. o 1530 i o 1800 odnowimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej Częstochowskiej i modlić się będziemy za całą naszą Wspólnotę: za Mieszkańców Rektoratu, Personel naszego Szpitala, za naszych Pacjentów i ich Rodziny oraz za wszystkich naszych kochanych Gości, którzy modlą się w tej świątyni.

W sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa. W naszej diecezji odbywać się będzie 49 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej jako dziękczynienie za wakacyjne rekolekcje i wypoczynek grup młodzieżowych.

W niedzielę 29 sierpnia o godz. 1100 odprawimy główną uroczystość odpustową, której przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Biskup Jan Zając. Na Mszy św. odpustowej poświęci Ksiądz Biskup ikonę Matki Bożej Częstochowskiej po renowacji, odnowiony boczny ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa i nasze organy. Po mszy św. wszystkich zapraszamy na krótki koncert organowy i skromny posiłek. W tę niedzielę Msze św. będą o 900, 1100 i 1600. Intencje mszalne przyjęte na godzinę 900 i 1000 zostaną odprawione w koncelebrze o godzinie 1100 na naszej sumie odpustowej.   

Powróciliśmy w naszej kaplicy do sprawowania mszy św. w niedzielę o 900, 1000 i 1600, a w tygodniu codziennie o 1530 i 1800. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

Z uwagi na wzrastającą ilość zachorowań na Covid-19 podchodźmy bardzo poważnie do kwestii bezpieczeństwa epidemiologicznego! Korzystajmy z maseczek i z płynu dezynfekcyjnego, starajmy się zachować dystans.    

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Jeszcze raz wszystkim życzymy na cały tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala