18 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Składka do skarbony przeznaczona jest na utrzymanie naszej kaplicy. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów. W tym dniu zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek przypada rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca pamiętajmy zatem o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu NMP.

Sierpień to miesiąc świąt maryjnych, w tym i naszego odpustu parafialnego na Matkę Bożą Częstochowską, który przeżywać będziemy w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 1100. To prawie za miesiąc, ale już dziś Was wszystkich serdecznie zapraszamy!

W sierpniu, w okresie wakacyjnym, w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 900, 1000 i 1600. W tygodniu o godz. 1530, a we wtorki o 1530 oraz o 1800.

Po wakacjach, jeśli Bóg da (od 1. września) powrócimy do sprawowania mszy w tygodniu codziennie o 1530 i 1930.

W okresie wakacji, proszę serdecznie, pamiętajmy o obecności na niedzielnej Eucharystii. Zabierzmy ze sobą dobrą książkę religijną, zwiedzajmy zabytkowe świątynie. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku, dobrej pogody i dużo zdrowia.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Jeszcze raz wszystkim życzymy na cały tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala