17 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XVII Niedzielę w ciągu roku oraz wspomnienie św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po mszach św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Zebrane przy tej okazji ofiary przekazane zostaną dla misjonarzy.

W poniedziałek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

We zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę wspomnienie św. Szarbela, kapłana. Jak w każdą środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie św. Marty.

W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela zgromadzenia OO. Jezuitów.

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 1000 i 1600. W tygodniu o godz. 1530, a we wtorki o 1530 oraz o 1800.

Po wakacjach, jeśli Bóg da (od 1. września) powrócimy do sprawowania mszy św. w niedzielę o 900, 1000 i 1600, a w tygodniu codziennie o 1530 i 1800.

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które przekazują ze swoich ogródków kwiaty dla naszej kaplicy. Sami popatrzcie, jak są one piękne! Serdeczne Bóg zapłać!

Dziękujemy również pani Krysi za ufundowanie dla naszej Wspólnoty figury św. Józefa. To cenny i piękny dar w tym roku, który na prośbę papieża Franciszka przeżywamy w Kościele katolickim właśnie jako rok świętego Józefa.

Od dzisiejszej niedzieli pan Wojciech, nasz organista, gra już na nowych organach, które testuje i poznaje ich możliwości. Jego uwagi będą istotne w ocenie Komisji Organistowskiej, która w najbliższych tygodniach odbierze wszystkie prace związane z translacją, remontem i przebudową naszego instrumentu. W tym momencie gra 9 z 11 głosów organowych. Do naszego odpustu parafialnego - na Matkę Bożą Częstochowską - wszystkie prace przy instrumencie zostaną skończone. W czasie odpustu organy, ołtarz NSPJ i odnowiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej zostaną uroczyście poświęcone.     

W okresie wakacji, proszę serdecznie, pamiętajmy o obecności na niedzielnej Eucharystii. Zabierzmy ze sobą dobrą książkę religijną, zwiedzajmy zabytkowe świątynie. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku, dobrej pogody i dużo zdrowia.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Jeszcze raz wszystkim życzymy na cały tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala