15 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 15. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada też święto św. Benedykta patrona Europy.

W poniedziałek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

We wtorek wspomnienie  świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę wspomnienie bł. Kamila de Lelis – patrona chorych – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za pacjentów naszego szpitala. Zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Trzeci piątek miesiąca – w naszej świątyni będzie nabożeństwo do bł. Hanny Chrzanowskiej.

Za tydzień w niedzielę przypada również wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 10.00 i 16.00. W tygodniu o godz. 15.30, a we wtorki o 15.30 oraz o 18.00. Zamówione Msze św. na godz. 9.00 w niedzielę  i 18.00 w tygodniu będą odprawione.

W przedsionku naszej kaplicy jest ustawiony duży wazon z wodą. Jeśli ktoś ma w swoim ogródku kwiaty, które chciałby ofiarować celem upiększenia nasze świątyni to można je tam zostawiać. Przedsionek jest codziennie otwarty do godzin wieczornych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala