13 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XIII Niedzielę Zwykłą.

Na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe zapraszamy dziś o godz. 1530, a w poniedziałek i wtorek i środę po mszach św. o 1530.

W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa.

We wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jak w każdy wtorek zapraszamy też na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę święto św. Tomasza, apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca pamiętajmy zatem o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Zgodnie z gorącą prośbą ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego składka do skarbony w pierwszą niedzielę lipca zostanie przekazana poprzez Caritas Archidiecezji Krakowskiej na poszkodowanych z Nowej Białej w wyniku pożaru oraz dla ofiar podtopień i powodzi. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 1000 i 1600. W tygodniu o godz. 1530, a we wtorki o 1530 oraz o 1800.

Po wakacjach (od 1 września) powrócimy do sprawowania mszy św. w niedzielę o 900, 1000 i 1600, a w tygodniu codziennie o 1530 i 1800.

Do renowacji w pracowni konserwacji zabytków Bernarda i Aleksandry Kuś w Lusinie oddaliśmy nasz obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Ikona po gruntownej renowacji powróci do nas w pierwszej połowie sierpnia. Będzie to wkład naszej Wspólnoty parafialnej i szpitalnej w część remontu ołtarza głównego, którego koszty niestety przekraczają możliwości finansowe Rektoratu.

Bardzo serdecznie dziękuję za pamięć, życzenia, praktyczne prezenty, a przede wszystkim za dar modlitwy. Odwdzięczam się moją modlitwą za całą naszą Wspólnotę. Niech św. Jan Chrzciciel wszystkim hojnie błogosławi.

Serdeczne Bóg zapłać składamy naszym Różom Żywego Różańca za ofiarę na renowację naszego obrazu Maki Bożej Częstochowskiej.     

Rozpoczyna się okres wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obecności na niedzielnej Eucharystii. Zabierzmy ze sobą dobrą książkę religijną, zwiedzajmy zabytkowe świątynie. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i dobrej pogody. Pamiętajmy też o zasadach bezpieczeństwa epidemiologicznego!  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala