5 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną. Składka ze skarbony przeznaczona na pokrycie kosztów remontu ołtarza Najśw. Serca Pana Jezusa.

2. Polecamy modlitwie, szczególnie różom różańcowym, dzieci przystępujące w tym roku do Pierwszej komunii Świętej. Z naszej wspólnoty po raz pierwszy Komunię przyjmie Alan Włoch. Intencja papieska na maj: aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu będziemy odprawiamy po Mszy św. o 1530 a w niedziele o 1530, czyli przed Mszą św. o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

4. Jutro 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszej kaplicy wg planu niedzielnego: o g. 9.00, 10.00 i 16.00.

5. We wtorek wspomnienie św. Floriana męczennika, głównego patrona miasta Krakowa zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.30 po, której będzie nabożeństwo za zmarłych wypominanych w naszej kaplicy.

6. W środę przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Zapraszamy na Mszę świętą zbiorową o godz. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu będziemy montować ołtarz Najśw. Serca Pana Jezusa, który wróci po gruntownym remoncie. Zdjęcia z renowacji znajdują się w galerii na stronie rektoratu.

7. W czwartek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Zapraszamy na Mszę święta wieczorną o godz. 18.00 po, której odprawiamy – jak co tydzień – na nabożeństwo do św. Józefa.

8. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od g. 15.00 i 17.30 – przed Mszami świętymi.

9. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. W Katedrze Wawelskiej w tym dniu alumni naszego seminarium z piątego roku przyjmą święcenia diakonatu. Polecamy ich naszej modlitwie.

10. Dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie świec ołtarzowych, które wykorzystujemy podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu i różnych nabożeństw

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Życzymy na nadchodzącym tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i pomocy od Matki Bożej Częstochowskiej w każdym doświadczeniu.

Kapelan Szpitala
ks. dr Grzegorz Wąchol