Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję naszym Paniom Urszuli i Barbarze, które od lat przygotowują piękne, a jednocześnie proste i bardzo symboliczne oraz teologiczne dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję pani Barbarze Niedziałka i pani Marcie Budek za piękne kwiaty do kobierzyńskiej kaplicy. Dziękuję Panu Organiście Wojtkowi za muzyczną oprawę świątecznej liturgii. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom-ministrantom-seniorom: Pawłowi, Norbertowi, Mateuszowi oraz panu Wojciechowi za obecność przy ołtarzu i podjęcie różnych funkcji liturgicznych. Dziękuję za posługę słowa: pani Ewie, panu Tomkowi, pani Marysi, panu Mariuszowi, pani Joasi, a za śpiew panu Zbigniewowi oraz panu Bartkowi. Dziękuję z serca wszystkim osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania kieruję dla naszego księdza Grzegorza oraz dla pana Patryka za prace przy nowych dywanach, Księdzu Grzegorzowi za całą pracę przy organizacji liturgii oraz za wspólną modlitwę. Na ręce pani Małgosi Zawiłej dziękuję Spółdzielni Socjalnej Kobierzyn za sprzątanie kaplicy i za troskę o jej otoczenie.

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie się z nami modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom i Personelowi Szpitala, naszym drogim Gościom. Chcę wyrazić szczególną duchową bliskość z osobami z naszej Wspólnoty rektoralnej i szpitalnej, które przechodzą zakażenie koronawirusem i zmagają się z ograniczeniami kwarantanny. Jesteśmy z Wami i wspieramy Was codziennie naszą modlitwą.

Chciałbym też złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi.

Jutro drugi dzień świąt. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę o 900, 1000 i 1600

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Jest to też drugi piątek miesiąca, w którym modlimy się za naszych Ofiarodawców i Dobrodziei.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uczcimy obraz Jezusa Miłosiernego i w tym trudnym czasie zawierzymy się Miłosierdziu Bożemu. W tygodniu zapraszamy na Msze św. o 1530 i 1800, a w niedziele o 900, 1000 i 1600.   

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Doświadczania tej tajemnicy w wierze i naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzymy. Niech radość paschalna (słowo pascha oznacza przejście), czyli radość po trudnych doświadczeniach i pomimo trudnych doświadczeń, wypełni nasze serca wiarą, nadzieją i miłością.

Ks. Jan Klimek, Ks. Grzegorz Wąchol, Ks. Mirosław Żak